Sunday 4th July 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay 3rd Round G B Clark Trophy

All One Class : H Taylor (20) 68, B Proctor (6) 72

BURNSIDE COURSE – Strokeplay 3rd Round G B Clark Quaich

All One Class : C Fox (16) 64, I Harrison (9) D Smith (10) 67

BUDDON COURSE: Stableford 3rd Round G B Clark Salver All One Class : D Farquharson (8) C Sandeman (7) 38 pts, A Jones (8) 36

Saturday 3rd July 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay 3rd Round Aggregate and Carnegie Shields

Division 1: B Goodman (4) M Law (7) 70, D Mellon (1) R Bratton (7) 71

Division 2 : D Pryde (11) 69, P Healy (18) 71, M Galloway (16) 73

Division 3: W McKenzie (24) 73

BURNSIDE COURSE – Strokeplay 3rd Round Colin Murdoch Rosebowl

Division 1 : M Kubicki (8) R Buchan (12) 66, J Reid (11) R Allison (3) 67

Division 2 : G Smith (15) P Forbes (24) 68

BUDDON COURSE – Stableford 3rd Round Tommy Walker TrophyAll One Class : B Rennie (4) A Clark (8) 38 pts

Sunday 27th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay

All One Class : R Alcock (23) 72, C Henderson (3) 73

BURNSIDE COURSE – Strokeplay

All One Class : D Smith (11) M Kubicki (9) 65, G Garmany (9) 67

BUDDON COURSE: Stableford

All One Class : D Pert (6) R Walker (5) 38 pts

Saturday 26th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay  

Division 1: D Brand (9) D Cochrane (9) 69, G McNicoll (scr) 70, K Daly (10) 71

Division 2 : J Bodie (11) 67, I Carstairs (19) 69, L Lawrence (19) 71

Division 3: C McCluskey (21) 75

BURNSIDE COURSE – Strokeplay

Division 1 : J Reid (12) 63, D Wood (3) D Tonner (14) 67

Division 2 : S Gowans (23) 64, R Cargill (15) 66

BUDDON COURSE – Stableford

All One Class : A McDonald (7) 39 pts, N Hemings (14) 38

Tuesday 22nd June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay

All One Class:  D Brand (10) 71,  J Bodie (10) 72,

BUDDON COURSE – Stableford – All One Class : S Roberts (12) B Prestwich (22) 38 pts, A Gillanders (11) 37

Sunday 20th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay

All One Class : J Farrell (17) 70, K Fraser (6) 72

BURNSIDE COURSE – Strokeplay

All One Class : D Cooper (12) 63, D Archibald (11) 65, J Dunbar (11) 67

BUDDON COURSE – Stableford All One Class : S McGinnis (8) 36 pts

Saturday 19th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE –Strokeplay

Division 1: P Drummond (1) B Hutton (7) 72, G McNicoll (scr) M Law (7) J Tonner (2) E O’Brien (7) 74   

Division 2 : R McKimlay (18) 75, B Melville (11) B Kirk (15) 77

Division 3: W McKenzie (23) 77

BURNSIDE COURSE – Strokeplay

Division 1 : D Addison (13) 62, C Cammack (9) S Forsyth (12) 63, I Ritchie (10) 65

Division 2 : D Langlands (15) 65, P Carver (18) S Cargill (15) 65

BUDDON COURSE – Stableford

All One Class : G Clark (23) 40 pts, J McIlravey (10) G Irons (9) A McDonald (6) 37

Sunday 13th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay

All One Class C Henderson (3) 73, K Bodie (6) 76

BURNSISE COURSE -Strokeplay

All One Class : R Allison (4) I Harrison (9) 69

BUDDON COURSE: Stableford

All One Class : C Smith (8) M Shepherd (4) 37 pts

Saturday 12th June 2021

BURNSIDE COURSE – Strokeplay C Cipriano Trophy

Division 1 : D Addison (14) D Brown (9) 67, M Birse (9) M Drummond (10) J Halley (1) R Smith (7) G Faulkner (10) 68

Division 2 : J Irons (21) 64, D Emslie (16) P Cardno (16 )  69

Winner Chris Cipriano Trophy  J Irons

BUDDON COURSE – Stableford Pete Coleman Trophy – All One Class : C McCluskey (19) 42 pts D Smith (11) G Kidd (10) 39, R Buchan (13) 38

Sunday 6th June 2021

CHAMPIONSHIP COURSE – Strokeplay

All One Class : M Macintosh (13) G Finlay (+2) 75

BURNSISE COURSE -Strokeplay

All One Class : A Rudol (12) 63, D Brown (10) 66, C Fox (16) 67

BUDDON COURSE: Stableford

All One Class : R McWalter (12) 38 pts, L Cargill (4) 36, S Hughes (11) 35